Напиши нова тема Отговори на тема  [ 182 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Следваща
Елементарни правила за обявяване и разиграване ... 
Автор Съобщение
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение 
оставят ли те с тази ръка значи са балъци или си вътре.няма начало на игра, няма краи,така се играе.ти както иска6 така си ги викаи.


Пон Авг 11, 2008 12:03
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Яну 22, 2007 18:26
Мнения: 20
Мнение 
Хм правилата на белот елементарни или не, не ги ли пише тук http://www.fortegames.com/games.php#lBelot. А вие както сте тръгнали има доста да си спорите, защо ли? Ми защото всеки играе рзлично и има различно мнение по въпроса, нормално е все пак хора сме :). Всичко е относително и винаги ще е


Пон Авг 11, 2008 14:00
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 02:00
Мнения: 6
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
На кое викате четворно асо,вале и т.н.?


Чет Авг 21, 2008 19:36
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 22:14
Мнения: 29487
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
Когато туз (в случая) от дадена боя е подплатен с още 3 по-малко властни карти. Примерно ако играеш на Пика и имаш кварта на тази боя от 7,8,9,10, то тогава имаш 4на 9ка :)


Чет Авг 21, 2008 19:58
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 02:00
Мнения: 6
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
Аха,ясно,мерси :wink:

Обаче от първия пост някои неща не ми станаха ясни...Защо БЕЗ КОЗ не се обявява без ВАЛЕ???Защото някой може да вдигне на всичко ли?Ами при три А и 10 например,но без вале уместно ли е да се каже без коз?

Другото-какво ще рече "обявяване на две бои като сме първи"???

И не съм съгласна,че първото,което "чисти" партньора е боята(спатия,каро,купа или пика),с която не иска да играе...Може от нея да има повече слаби карти просто...

И какво ще рече каре осмаци напр.?

Много въпроси станаха,но се надявам да кажете :wink:

И другото-забелязах,че при игра на боя може да се обявяват терци и т.н(предполагам и 4 еднакви карти се броят?).Аз никога не съм го играла така,мислех,че не може :o


Съб Авг 23, 2008 12:41
Профил
новак
новак

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 14:46
Мнения: 52
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
1.Много зависи от резултата..... При резултат под 100 на 3 А и 10 никога не бих замълчал,но има хора които ще предпочетът да си замълчат,защото при евентуално всичко коз от противниковия отбор става лошо.
2.Ако си първа и кажеш каро,а парта ти има примерно спати и пики той ти казва пико за да ти покаже къде е. При такъв случай 90% трябва ти да вдигнеш на всичко освен ако не си казала каро на МНОГО слаби карти.
3.Винаги първата боя която чисти парта ти не трябва да му я пускаш ЖЕЛЕЗНО ПРАВИЛО (а ако той я чисти и има карти от нея му кажи,че е балък и не се занимавай повече)
4.Като се каже,че имаш каре означава,че имаш 4 еднакви карти независимо дали те са 7,8,9,10,J..... и т.н.
5.При игра на боя важи всичко (терци,карета,кварти,квинти,белоти) единствено не важи белот от боите които не са властни
Дано съм бил полезен :)


Чет Авг 28, 2008 13:19
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
много ми бе6е полезен барса само ми кажи как си обявява6 карето 7 ци и съответно 8 ци че съм опитвал и не ми разре6ава


Пет Авг 29, 2008 16:43
Профил
новак
новак

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 14:46
Мнения: 52
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
Шалко, шегата ти беше неуместна.......


Пет Авг 29, 2008 22:59
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
не се шегувам опитвал съм не става


Съб Авг 30, 2008 11:12
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Яну 22, 2007 18:26
Мнения: 20
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
[quote="shalko"]не се шегувам опитвал съм не става[/quote]
Ти още малко ще кажеш че като имам 4 осмака нямам каре :)


Съб Сеп 20, 2008 20:23
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Яну 22, 2007 18:26
Мнения: 20
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
[quote="-XaxA-"][quote="shalko"]не се шегувам опитвал съм не става[/quote]
Ти още малко ще кажеш, че като имам 4 осмака нямам каре :)[/quote]
Тю аз пък толкоз им се кефех, щот само такива ми идват :)


Съб Сеп 20, 2008 20:24
Профил
новак
новак

Регистриран на: Съб Сеп 06, 2008 02:00
Мнения: 2
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
Абе значи има хора в ForteGames който си чатят в скайпа докато играят а ? Егати мизерниците бате . :twisted:


Сря Сеп 24, 2008 14:34
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 28, 2007 12:59
Мнения: 164
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
[quote="kokons"]Абе значи има хора в ForteGames който си чатят в скайпа докато играят а ? Егати мизерниците бате . :twisted:[/quote]
Категорично се заблуждаваш. Няма такива потребители, никога не е имало и едва ли ше има. :mrgreen: Сега сериозно - възмутен си, ОК, ама гледай постовете, които праскаш, да съответстват малко от малко на темата. ;) Пийс \/


Сря Сеп 24, 2008 16:48
Профил
маниак
маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 18:09
Мнения: 1093
Местоположение: В кочината
Мнение Re:
[quote="Hopeless_"]
Хаха,Хексе с теб риалити няма да седна :twisted:

Един съвет и от мен, при властна боя се чистят от малко към голямо и обратно при нямане. При обявена боя от парт и гола 9 в теб не тръгвай с нея. Обратното ако парта не тръгне с коз при твоя боя,потърси [color=#FF0000]НИСЪК[/color] при хващане. При обява на белот с дама държиш 9,с поп не. Има и още много,много неща но ако се обяснят тук ще обезсмислим скайпа и кво тогава :?[/quote]


Златното ми правило , като играеш против Краси , знай че винаги минава ниско и го лъжи !


Пет Сеп 26, 2008 09:25
Профил WWW
болен мозък
болен мозък
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 23:18
Мнения: 2090
Местоположение: Frankfurt am Main
Мнение Re: Re:
[quote="Maitap"][quote="Hopeless_"]
Хаха,Хексе с теб риалити няма да седна :twisted:

Един съвет и от мен, при властна боя се чистят от малко към голямо и обратно при нямане. При обявена боя от парт и гола 9 в теб не тръгвай с нея. Обратното ако парта не тръгне с коз при твоя боя,потърси [color=#FF0000]НИСЪК[/color] при хващане. При обява на белот с дама държиш 9,с поп не. Има и още много,много неща но ако се обяснят тук ще обезсмислим скайпа и кво тогава :?[/quote]


Златното ми правило , като играеш против Краси , знай че винаги минава ниско и го лъжи ![/quote]

за тва ли му викат Краси Ниското, хахахаха


Съб Сеп 27, 2008 11:16
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 182 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron