Напиши нова тема Отговори на тема  [ 127 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"? 

35 или 44 точки да се пишат за валат на "Без коз"?
35 т. 67%  67%  [ 412 ]
44 т. 33%  33%  [ 202 ]
Общо гласове : 614

35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"? 
Автор Съобщение
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
значи не е едно към едно.освен това ираете ли 4е като има6 каре валета и 8 9 10 терца в ръка трябва да избираш кое да обявиш?


Последна промяна shalko на Пет Сеп 19, 2008 22:53, променена общо 1 път

Сря Сеп 17, 2008 17:30
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Окт 05, 2006 12:20
Мнения: 214
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
[quote="shalko"]значи не е едно към едно.освен това ираете ли 4е като има6 каре валета и 8 9 10 терца в рака трябва да избира6 кое да обяви6?[/quote]

Това не , когато картата не участва в карето тогава си обявяваме и двете и каре и терца ( мисля че тук просто програмата не позволява това , но за сметка на това па е еднакво за всички играещи и несмятам че е прекалено голям проблем , верно че може да се поработи над това ) Иначе по-същия начин когато единия отбор има каре то убива терците квартите и квинтите на другия отбор .


Сря Сеп 17, 2008 18:04
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 02:00
Мнения: 3
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
Първо 2-3 думи за правилата както аз ги знам (и вси4ките ми познати... да, да, от русе съм :lol:), за да може да е ясна аргументацията ми по-надолу:

Играем с "кертици" (ако си капо и/или вдигнеш и те овътрят) - минус 10 на цвят и вси4ко, минус 20 на без. На без коз няма карета и терци и т.н., освен 4 асака, които дават 400 то4ки.


И аз го знам като 44 на без коз. И ако се замислите, при4ината не е 4е е по-трудно да се направи капо на без, ами 4е е въобще по-трудно да се направи игра на без. Защо ли?

1. Който вика без коз, зна4и има асаци и десятки, а тези обикновено не правят ръце на вси4ко.

2. Който няма нищо за без коз и противника му го каже, обикновено веднага вика вси4ко, защото е много по-добре да си вътре на вси4ко и да си пишеш само минус 10, а противника ти 26, отколкото да рискуваш да те направят капо и да пишат 44 а на тебе минус 20.

3. От предишните две правила произлиза, 4е който каже без коз и има една каруца с асаци и десятки и попове, рискува противниците му да кажат вси4ко и неговият отбор да няма карти за вси4ко и да стане капо = -10 то4ки.



При тези обстоятелства става много по-интересно и освен вси4ко друго резултата зависи и от игра4ите, а не само от картите - дали да кажеш без на два асака, от които единия е 4етворен с 10, K и Q, когато не си под ръка и да рискува6 противника ти да има другите два цвята и да те овътря. Или да има карти за вси4ко и да те направи капо. А ако противника ти каже без и е под ръка, дали да го оставиш и да рискуваш вътрешно, или да вдигнеш на 9-ки и дами. И т.н и т.н. - възможни са доста пове4е разли4ни стратегии и тънкажи, отколкото ако направиш без коза съвсем обикновена "боя" както другите 4 и вси4кото.


-----------------------

Вси4ко това са разбира се мои разсъждения и всеки има право да мисли разли4но. И недейте ми казва 4е аз греша и вие сте прави, само защото така го пишело на някаква интернет страница или в някаква книга. Във футбола има едно централно организационно тяло (ФИФА), което определя правилата за целия свят. Във белота няма такова нещо, така 4е няма грешни и верни правила.


Последна промяна Ivoch на Съб Сеп 20, 2008 01:18, променена общо 1 път

Пет Сеп 19, 2008 18:09
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 02:00
Мнения: 97
Местоположение: Софиа
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
Мале как искам тука да го направят 4 аса на безкоз да дават 400 точки евала им правя :D

_________________
Fuck the Emos.Kill The Gays And Jipsys.


Пет Сеп 19, 2008 23:23
Профил WWW
болен мозък
болен мозък
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 23:18
Мнения: 2090
Местоположение: Frankfurt am Main
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
мани бе, 44 си е предостатъчно, хихи ;)


Съб Сеп 20, 2008 01:34
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Сеп 25, 2008 02:00
Мнения: 1
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
Значи аз съм от сливенският край и тук го играят 44 валат на без коз. Цял живот си го играех така, докато не намерих тази същата книга (на която има снимки в предните посове) у нас и прочетох, че се пише 35т. Малко се постреснах, но аз вярвам на книгата и съм си убеден че така трябва да бъде - [b]26 + 9 = 35[/b]. Това с 44 е измислено от някой умник, който удвоява премията от 9 точки, а това не е правилно. [u]Удвояват се само бройките заедно с последното 10[/u]. Добре че няма анонси на без коз, защото сигурно някой щеше да измисли че и те се удвояват...

Да кажа няколко думи и за качването на без коз. Значи започвам от името на играта - Бридж-белот. Правилата са смесени от игрите Бридж и Белот. Това което е взето от бриджа е безкозовата игра, същото подреждане на картите и същият начин на игра. А всеки който е играл Бридж знае, че [b][color=#FF0000]качването не е задължително[/color][/b] Същото се отнася и при игра на козов цвят с боя различна от коза (примерно ако се играе на коз пика, то не си задължен да се качваш на останалите бои).


Чет Сеп 25, 2008 03:02
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 02:00
Мнения: 97
Местоположение: Софиа
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
Както се разберете така играете. -Тука какнито са правилата по тях ще играем не можем да ги променим ^^ :wink:

_________________
Fuck the Emos.Kill The Gays And Jipsys.


Чет Сеп 25, 2008 16:00
Профил WWW
болен мозък
болен мозък
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 23:18
Мнения: 2090
Местоположение: Frankfurt am Main
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
еми като никои не си мърда пръста, няма да се промени, да ! така че свикваи!! хихих


Съб Сеп 27, 2008 11:13
Профил
новак
новак

Регистриран на: Сря Яну 23, 2008 16:28
Мнения: 1
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
Качването на Без Коз не е задължително и ще ви кажа защо.
Пример: Играе се в козов цвят да речем пика.
На пиката е задължително качването, но не и ако се изиграе
друга боя (поне така се играе в цяла България).
И както следва от самото име на играта "Без Коз" там няма изявена боя.
Това означава, че не сме задължени да се качваме.
А ако се качва на Без Коз, както много хора твърдят, то тогава би било
редно да се качва и в козов цвят на всички бои, което пък противоречи
на горното правило.


Вто Окт 28, 2008 12:06
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 02:00
Мнения: 11
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
зависи от това как се разберете


Сря Окт 29, 2008 17:09
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 14:35
Мнения: 2
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
А бе хора има си една книга от Ян Рон издадена преди 20 год. и в нея е написано следното :
КОЗОВАТА ИГРА Е 16т.
БЕЗ КОЗ Е 26т.
ВСИЧКО КОЗ Е 26т.
" Ако противниковата страна не успее да спечели нито една взятка,победителите получават ПРЕМИЯ 9т. за така наречения валат. "
От тук нещата стават елементарни:
КОЗОВАТА ИГРА Е 16т. + 9т. = 25
БЕЗ КОЗ Е 26т. + 9т. = 35
ВСИЧКО КОЗ Е 26т. + 9т. = 35
Хората са написали правилата не се правете на по-умни от тях и не вадете глупави теории за това че на без коз се пише 44 защото сте смешни.Всеки който казва че е 44 по добре да спре да играе вие утре ще кажете,че при всичко коз 9 ще го броите за 20т. а J ще го броите за 14т.


Чет Ное 06, 2008 19:26
Профил
новак
новак

Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 02:00
Мнения: 2
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
ЗНАЧИ И МЕН СА МЕ УЧИЛИ И ЗНАМ ЧЕ ПРИ БЕЗ КОЗ - АКО Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО КАЧВАНЕТО Е 35
А ПРИ НЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО КАЧВАНЕ - 44 ПРОСТО Е ПО ТРУДНО

ПОПИТАЙТЕ ПО СТАРИ ИГРАЧИ СМИСЪЛ 50-60 ГОД
И ЩЕ ВИДИТЕ ЧЕ ТЕ ГО ЗНАЯТ ЗА 44 НА БЕЗ КОЗ ПРИ КАЧВАНЕ НЕЗАДЪЛЖИТЕЛНО

НО НЕ ТВЪРДЯ ЧЕ Е ТОЧНО ТАКА ....ЩОМ ПО КНИГИТЕ ПИШАТ ДРУГО
ЯВНО Е ПО РАЗБИРАНЕ НА ИГРАЧИ


Чет Ное 06, 2008 23:06
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Съб Сеп 08, 2007 22:24
Мнения: 200
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
четох четох ,и въпроса е един и същи вече дълго време дали 44 или 35.ами това 44 незнам кои математик го е въвел но явно хората са падали и са ги УМНОЖИЛИ ПО ДВЕ .за мен истината е само една и тя е,ЗА КАПО СИ СЕ ПИШЕ 35 ТОЧКИ,И ПРИ ВСИЧКО КОЗ И ПРИ БЕЗ КОЗ тоест 25 без последно 10 плюс премия за капо,на боя 15 безпоследно 10 , на без коз 25 пак без последно десет и във всичките случаи има премия от 10 точки за НЕВЗЕТИ РЪЦЕ ОТ ПАДАЩИЯ КАПО.ами какво значи капо ,не взимаш нищо една нула,и за това противника получава премия от 10 точки щото се е постарал ТИ ДА НЕ ВЗЕМЕШ ЕДНО НИЩО


Пет Ное 07, 2008 00:32
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Вто Ное 27, 2007 21:48
Мнения: 109
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
[quote="leonj"]...44 незнам кои математик го е въвел но явно хората са падали и са ги УМНОЖИЛИ ПО ДВЕ .за мен истината е само една и тя е,ЗА КАПО СИ СЕ ПИШЕ 35 ТОЧКИ,И ПРИ ВСИЧКО КОЗ И ПРИ БЕЗ КОЗ тоест 25 без последно 10 плюс премия за капо,на боя 15 безпоследно 10 , на без коз 25 пак без последно десет и във всичките случаи има премия от 10 точки за НЕВЗЕТИ РЪЦЕ ОТ ПАДАЩИЯ КАПО.ами какво значи капо ,не взимаш нищо една нула,и за това противника получава премия от 10 точки щото се е постарал ТИ ДА НЕ ВЗЕМЕШ ЕДНО НИЩО[/quote]


Ми може и да е само една истината за теб , обаче лично аз така и не разбрах тия сложни математически изчисления с които я доказваш . Какво сега в краина сметка взимаш ли или невзимаш премия за валата ?
И защо ако има премия за валата тя в твоя случаи е 10 точки , при положение че в така любимата ви книга (която в предните постове беше посочена като еталон ) господин Ян Рон пише че премията за валат е 9 точки ?

Междудругото от доста време се каня да попитам , нема ли некои които да е играл белот в друг саит освен във фортето, и ако има такъв човек нека да напише там колко е валата на без .


Пет Ное 07, 2008 01:22
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Съб Сеп 08, 2007 22:24
Мнения: 200
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
ееееееееее нели какво сложно има в това да направиш така че противника ти да не вземе ръка.АМИ ТОВА Е КАПО.И ЗА ТОВА ЧЕ СИ СЕ ПОСТАРАЛ ПО ЕДИН ИЛИ ДРУГ НАЧИН ДА ГО НАПРАВИШ КАПО,ЕТО ЗА ТОВА ПОЛУЧАВАШ ПРЕМИЯ ОТ 10 ТОЧКИ.но те са винаги ВЪТРЕТО ПЛЮС ДЕСЕТ ТОЧКИ ЗА КАПО.


Пет Ное 07, 2008 01:41
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 127 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на: