Напиши нова тема Отговори на тема  [ 241 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следваща
Грешни и непознати думи 
Автор Съобщение
новак
новак

Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 02:00
Мнения: 1
Мнение Re: относно думите...
Скапана е тази бесеница, защото който почва първи да трупа Хискчета, ако не познай думата до 6 много ясно че ще падна! :e100: и по този начин е мн по вероятно само да падаш или биеш :e100:

Поне си я направете с 1-ва и поселдна буква. или противника като познай буква и ти да я виждаш все пак бесеница играеш и се бориш да го биеш, а не да се бориш кой първи да маркира 6-те хискчета! е мн е тъпо това.

И като ще е бесенка да е бесенка!


Пон Фев 23, 2009 22:25
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 13:46
Мнения: 85
Мнение Re: относно думите...
играта в този си вид е за бавноразвиващи се...................


Пон Фев 23, 2009 22:46
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 18, 2007 23:26
Мнения: 47
Мнение Re: относно думите...
импрегниране....

1. The process of permeating or infusing. :)

2. Creation by the union of sperm or pollen with an animal or plant or egg cell. :!:


Пон Фев 23, 2009 23:02
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 02:00
Мнения: 24
Мнение Re: относно думите...
НЕВЪЗБУДИТЕЛНО
ЗАВРА
-хм и аз съм руса, и имам само 2 висши образования, сега се записах за трето.....занимавала съм се и с художествоно слово, но мили хора :-Те такова "животно" (думи в българския език) нема!!!

ще мина през НАТФИЗ утре да попитам професора, не ГУГЪЛА, "аджеба" той ли грешно ме е учил или нещо съм попропуснала да науча.
Обещавам да говоря с него НЕВЪЗБУДИТЕЛНО за да не си ЗАВРА дипломите в килера,ще заключа ВРАДАта (тук я членувах) и ще се занимавам само с работата си, която е ЧАСНА.
(На думите изписани с голям шрифт, попаднах днес и то само за една игра)
ЧАСНА-като почасово време ли да я тълкувам, защото работата ми е часТна :e100: :e100: :e100:


Вто Фев 24, 2009 01:06
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 02:00
Мнения: 210
Мнение Re: относно думите...
СУЛФИ[b][color=#FF0000][size=200]Т[/size][/color][/b]
Правилното е:

СУЛФИ[b][color=#FF0000][size=200]Д[/size][/color][/b]

:e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100:


Вто Фев 24, 2009 16:46
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 13, 2006 20:09
Мнения: 30159
Мнение Re: относно думите...
[b]Сулфитите [/b]са химически съединения, които съдържат сулфитен йон SO32−.

В химията, [b]сулфидът[/b] е химическо съединение: свързани сяра от -2 валентност с друг химичен елемент или съответно произтичащ радикал. Някои ковалентни серни съединения, като например въглероден дисулфид (CS2) и водороден сулфид (H2S), също се определят като сулфиди

Айде първо да проверявате дали има такива думи


Вто Фев 24, 2009 17:08
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 23:16
Мнения: 70
Мнение Re: относно думите...
В играта има и думи, съчленени от представки, наставки и окончания. Но няма нищо, което да не може да бъде познато с малко логична мисъл и малко по-обширни познания.

Относно:
[quote="-I-BoLi_me_KRaChoLA_za_TEb-I-"]СУЛФИ[b][color=#FF0000][size=200]Т[/size][/color][/b]
Правилното е:

СУЛФИ[b][color=#FF0000][size=200]Д[/size][/color][/b]

:e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100:[/quote]

Просто го оставям с единствения коментар "О, свещена простота!" :lol: Научи за сулфити, сулфиди и сулфати и после се изказвай неподготвен отново.

Има правописен речник, речник на чуждите думи, речник на сродните думи - гледайте там, преди да се оплаквате от дума, която смятате за несъществуваща. Пък току-виж всеки научи по нещо ново :)


Вто Фев 24, 2009 17:16
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 22:14
Мнения: 29487
Мнение Re: относно думите...
Още повече, че става въпрос за КОНКРЕТНА дума!
Та, какво искаш да ми кажеш, че ако генерираната дума е "САМ" и е останало С _ M, искаш, да са възможни всички въведени А, Ъ, О, Е, И ? Ми то това по този начин не е бесенка, драги, я помисли малко, преди да пишеш нещо.


Вто Фев 24, 2009 17:18
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 22:14
Мнения: 29487
Мнение Re: относно думите...
Тук не е мястото за лични нападки, -I-BoLi_me_KRaChoLA_za_TEb-I-, нито е сантасето, за да коментираш кой какво прави там.

Прочети ми пак мнението, защото явно не си, и се опитай да разбереш, че това са различни думи /в твоя случай СулфиТ или СулфиД/, а не различни начини на изписване - разликата е от земята до небето. Не може да я има по 2 начина, поради простата причина, че се генерира [u]конкретна[/u] дума, ще повторя - или я познаваш, или не.


Вто Фев 24, 2009 17:56
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 23:16
Мнения: 70
Мнение Re: относно думите...
[quote="-I-BoLi_me_KRaChoLA_za_TEb-I-"][quote="Arjen_Robben"]В играта има и думи, съчленени от представки, наставки и окончания. Но няма нищо, което да не може да бъде познато с малко логична мисъл и малко по-обширни познания.

Относно:
[quote="-I-BoLi_me_KRaChoLA_za_TEb-I-"]СУЛФИ[b][color=#FF0000][size=200]Т[/size][/color][/b]
Правилното е:

СУЛФИ[b][color=#FF0000][size=200]Д[/size][/color][/b]

:e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100:[/quote]

Просто го оставям с единствения коментар "О, свещена простота!" :lol: Научи за сулфити, сулфиди и сулфати и после се изказвай неподготвен отново.

Има правописен речник, речник на чуждите думи, речник на сродните думи - гледайте там, преди да се оплаквате от дума, която смятате за несъществуваща. Пък току-виж всеки научи по нещо ново :)[/quote]

Ти ли ще ми казваш какво да правя "МАЗНЬО"
не всеки е АЛ ХИМИК "Проскубан кълвач"


ОТ КОГА играеш пък тая бесенка по цял ден стои в това сантсе и мълчи като заклан петел тръгнал тука да се обеснява!

Като я има думата и са две различни СУЛФИД и СУЛФАТ тогава да я има по двата варианта или ВЪобще да я няма!!!

Защото може да стигнеш до това положение СУЛФИ* и ако го знаеш по едното а другото не ко прайм :) аз го знаех само СУЛФИД!

Така че не ми се обеснявай ТОЧНО ПЪК ТИ! "МАЗНЬО"[/quote]

Хохохо, някой е нервен, защото е тъп, а? :lol:
Не съм химик и винаги съм ненавиждал химията, но имам обща култура - нещо, което на теб очевидно ти липсва. Затова и знам много повече от теб.
ОбЕсняваш ли? Недей, понеже отсега ставаш за смях :) Неграмотен, некадърен, тъп, завиждащ, мрънкало - много ти става и ако бях на твое място, бих се самоубил, за да не се срамувам от другите :lol: Това, че ти е беден речникът, не означава, че този на компютъра, задаващ въпросите, също е такъв. Като не знаеш думите, свеждаш тъпата си глава и признаваш, че нямаш нужните познания, а не врещиш като яре на заколение, че съществуваща дума ти е непонятна.
Въпиеща неграмотност цари тука.
И погледни топ 10 на бесеница, за да разбереш как, откога, с кого и с какъв резултат играя.


Вто Фев 24, 2009 17:59
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 23:16
Мнения: 70
Мнение Re: относно думите...
айрян - справка: Нов правописен речник на българския език, БАН. Дума "айран" не съществува в българския книжовен език, а може да е само някакъв страничен диалект.

А за тебе нищо не искам да знам, че най-вероятно ще се ужася :lol: Вземи посети някой и друг допълнителен час по български език, за да се ограмотиш.


Вто Фев 24, 2009 18:07
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 22:14
Мнения: 29487
Мнение Re: относно думите...
Думата по мое мнение има два начина на изписване (понеже е заета от турски, и след това вече а-то се е променило в я). Аз самата винаги съм го казвала "айран", не "айрян", както и да е. Вече кой от 2та начина на изписване е въведен, може да ни отговори само Модератор/Админ или някой, на който му се е падала.
Съгласи се, че не може всички подобни думи да бъдат въвеждени (определено има много подобни в дублетна форма) - това изисква много време и усилия. Това са дребни неща, които могат да се изгладят с времето.


Вто Фев 24, 2009 18:12
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 23:16
Мнения: 70
Мнение Re: относно думите...
А ти не знаеш ли, че правописният речник на българския език (само в издание на БАН) е единственият документ, свидетелстващ за изписването на думите? Всички други източници се смятат за нищожни. За втори път днес - о, свещена простота! :lol:

[img]http://adadadaadaa.hit.bg/Save0001.JPG[/img]

И в същия речник:

[img]http://adadadaadaa.hit.bg/Save0003.JPG[/img]

Подложи си тоалетна хартия, че се долавя неприятен мирис от теб :lol:


Вто Фев 24, 2009 18:29
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 13:46
Мнения: 85
Мнение Re: относно думите...
извън конфликта мога да кажа само, че в тази игра с знания и логична мисъл не можеш да постигнеш нищо...дори и професор от БАН едва ли би се справил и продължавам да поддържам тезата си, че играта в този си вид е за бавноразвиващи се!!!


Вто Фев 24, 2009 18:36
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 22:14
Мнения: 29487
Мнение Re: относно думите...
@Arjen_Robben
Ще дам малка аналогия с немския - и до ден днешен някои неща се пишат по стария, не по новия официален правопис.
По горната логика, сигурно една камара думи, които се генерират в бесенката, би трябвало да бъдат премахнати, само защото са диалектни, остарели, жаргонни /използващи се в ежедневието, но липсващи в речник/. Мисълта ми е - дали думите са по нов или стар правопис, няма значение.
Що се отнася до конкретния пример, не мога да споря кое е правилно, и кое не, щом вече се намеси и речник на БАН :) За мен си остават дублетни форми.

@riverplate
Може ли да конкретизираш какво във вида на играта е за бавноразвиващи се?


Вто Фев 24, 2009 18:42
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 241 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron