Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Правила на играта Дама 
Автор Съобщение
новак
новак

Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 22:11
Мнения: 5
Мнение Re: Правила на играта Дама
Според мене трябва да се отнемат пове4е то4ки когато някои напусне играта,то4но преди да го бия и противника напуска много е неприятно и некоректно или пук види 4е играта е в моя полза и пак су6тия номер-бяга...а само 5 то4ки се дават,ако са пове4е 6те е по 4естно!
Моля обърнете внимание на това!!!


Сря Мар 18, 2009 14:24
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 02:00
Мнения: 210
Мнение Re: Правила на играта Дама
Мдам прави са! То на тази позиция по - добре да напусна се отърва с 5, отколкото с повече, при загуба! :e100:


Сря Мар 18, 2009 14:37
Профил
новак
новак

Регистриран на: Съб Апр 19, 2008 11:34
Мнения: 2
Местоположение: Асеновград
Мнение Re: Правила на играта Дама
[quote="Compare"]Не съм чел предните теми и постове
Предложение
Да се променят правилата както си е стандарт.
има 2 дами и 1 пул опонента 3 пула. Трябва ли да се играе 5часа докато някой заспи или му писне да седи пред компютъра една и съща отегчителна игра.
Да се направи един бутон дамата да свършва по взаимно съгласие на двата опонента ,или евентуално при 10-15хода да се отбелязва победа за опонента с повече пулчета.

:e101: :e102:
:e100:[/quote]

мхм и аз мисля така :)


Сря Мар 18, 2009 15:50
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Мар 11, 2007 22:40
Мнения: 1
Мнение Re: Правила на играта Дама
специално кам Админа! Пич оправи играта, от Дама направена не може да се взема пул! разпитаи и ште видиш.Накрая като се остане с 3 пула и е дама противника и той ако направи дама не може да взема от твоята дама затворена която е! ОПРАВЕТЕ ИГРАТА ! Ако искате да е интересна! :wink:


Чет Мар 19, 2009 03:42
Профил
новак
новак

Регистриран на: Сря Дек 06, 2006 14:41
Мнения: 24
Мнение Re: Правила на играта Дама
Подкрепям мнението ти


Чет Мар 19, 2009 16:02
Профил
Глобален Модератор
Глобален Модератор
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 14:39
Мнения: 13440
Мнение Re: Правила на играта Дама
ще бъде сложен бутон предложи равен


Пет Мар 20, 2009 01:14
Профил
новак
новак

Регистриран на: Сря Дек 06, 2006 14:41
Мнения: 24
Мнение Re: Правила на играта Дама
:e167: :thanks: :gathering: :e180: :thankyou:


Пет Мар 20, 2009 18:53
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 21:18
Мнения: 1
Мнение Re: Правила на играта Дама
[quote="kosi_g_600"]специално кам Админа! Пич оправи играта, от Дама направена не може да се взема пул! разпитаи и ште видиш.Накрая като се остане с 3 пула и е дама противника и той ако направи дама не може да взема от твоята дама затворена която е! ОПРАВЕТЕ ИГРАТА ! Ако искате да е интересна! :wink:[/quote]
И аз сам съгласен с коси ..... понеже още на парвата си игра го забелязах и не ми направи никак добро впечетление .....


Чет Апр 02, 2009 23:05
Профил
напреднал
напреднал
Мнение Re: Правила на играта Дама
Аха... Значи не само аз съм странно изненадан от това, че ме биха при затворена дама..
Също така, доколкото си спомням официалните английски правила, ако направиш дама, докато имаш още пулове за слагане на полето, не взимаш пул на противника, а трябва да поставиш още един в съседство с последния поставен /ако хода е възможен/. За това не съм сигурен дали беше [u]точно[/u] така, но ще погледна.. ;)


Съб Апр 18, 2009 18:58
новак
новак

Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 02:00
Мнения: 1
Мнение Re: Правила на играта Дама
ами можели дами кажете от каде да си др1пна играта за да си играя в нас ?


Сря Апр 22, 2009 10:09
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Май 25, 2009 02:00
Мнения: 1
Мнение Re: Правила на играта Дама
[яуоте="Гост"]Аха... Значи не само аз съм странно изненадан от това, че ме биха при затворена дама..
Също така, доколкото си спомням официалните английски правила, ако направиш дама, докато имаш още пулове за слагане на полето, не взимаш пул на противника, а трябва да поставиш още един в съседство с последния поставен /ако хода е възможен/. За това не съм сигурен дали беше [у]точно[/у] така, но ще погледна.. ;)[/яуоте]


До колкото имам спомен от тая игра нямаш право при реденето на пуловете изобщо да правиш дама... идеята е да мислиш как да си изработиш опонента а не да го лишиш от пулове преди началото на играта.... така както е направено в момента се губи като цяло смисъла


Съб Май 30, 2009 12:59
Профил
новак
новак

Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 02:00
Мнения: 1
Мнение Правила ?!
когато се започне игра при подреждането на пионките дори и да се направи дама няма право да се взима от противника играта не е започнала а след оставането на двамата играчи с по 3 пионки побеждава този който направи дама и другия неуспее да я предотврати а не да имаш дама и той да направи и да е победител при условие че трябва единя да остане с 2 пионки какви са тези правила измислени незнам ! и тези администратори като не разбират нека некачват игри или да поставят правила при условие че не са така много е тъпо така и може да промените невиждам смисъла от това с едно изречение[b] когато се подреждат няма право да се взима от противника и побеждава този който пръв остави противника с 2 пионки !!!!!![/b]


Пет Юни 12, 2009 18:41
Профил
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 17:19
Мнения: 329
Мнение Re: Правила ?!
Правилата са така: побеждава този който пръв остави противника с 2 пионки и за д аго направи трябва да направи дама и да му вземе една от трите останали
Правилата на играта можете да прочетете от тук http://en.wikipedia.org/wiki/Nine_Men%27s_Morris (на анг.)
Частта Placing the pieces ясно описва възможностите за вземане на пионки.


Вто Юни 16, 2009 14:03
Профил
напреднал
напреднал
Мнение Re: Правила на играта Дама
Здравейте,
Според мен също не би трябвало да може да се взима от "дама", дори и да няма какво друго да вземеш.
Според статията в wikipedia може да се взима дори и при поставянето на пуловете, аз също така я знам играта.
Поздрави, Климент


Вто Дек 29, 2009 22:12
напреднал
напреднал
Мнение Re: Правила на играта Дама
Освен това "запушването" също е описано в статията:
"Rules of play

Each player has nine pieces, or "men", which move among the board's twenty-four intersections. The object of the game is to leave the opposing player with fewer than three pieces or, as in checkers, [u]no legal moves[/u]."


Вто Дек 29, 2009 22:15
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron