Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Една Интернетна история 
Автор Съобщение
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 02:00
Мнения: 287
Местоположение: Sofia
Мнение Една Интернетна история
[size=150]Още една история в Мрежата


Тя се казваше Andy. "Запознах се с нея" по Интернета преди няколко години, на един сайт за табла, Дали бе истинското й име или измислено, нямаше как да се разбере... Анди или Енди беше наистина добра на тази игра. Че как иначе, щом всеки ден висеше и `хвърляше` зарчетата с часове там. Играеше по всяко време на деня, дори вечер, по-рядко и нощем.Понякога изчезваше нанякъде за час-два, после пак се появяваше да поиграе, преди да се умъгли отново във вечно лошото лондонско време, понеже тя беше от там. Аз играех с нея от време на време, резултата беше обикновено на равно, а покрай това вървеше и чата ни. Най-често аз поемах разговора, бих казал че тя беше не студена, но хладна като типична англичанка, без да й пречи обаче и тя самата да поддържа темата. Намираше ме остроумен и забавен, каза ми го неколкократно, усещах и от разстояние как се превиваше от смях на шегите ми. Един ден я нарекох Handy Andy, което в превод означава сръчната в ръцете (управна) Анди. А аз го казах в смисъл на Анди, която ти е под ръка. Но най-смешното е, че така се нарича една известна марка за почистване, нещо като белина. От тази рима и асоциация тя изпадна в еуфория и си самопризна че досега никой не се е сещал за такъв неин прякор, което си е похвалство- явно и моят английски бе с писателски наклонности като мен самия. Разговорите ни стигаха до тук, никой от двама ни не прекоси границата към по-интимното. Беше споменавала само, че води двете си деца на училище, предполагам че не работеше или вършеше някаква работа от къщи. Очевидно й оставаха свободни часове, които тя всеотдайно отдаваше на таблата по Интернета- партньори не липсваха никога, един сред тях и мойта скромна личност. Дали за нея бях и нещо повече от обикновен партньор, виртуален компаньон например? Вероятно да! Но взаимната ни сдържаност продължаваше, нито единия не си позволи разговора да тръгне към най-честата тема между един мъж и една жена. Времето от две-три години мина така. Но после настъпи някаква промяна, непонятна за мен. Някаква неизвестност. Отначало аз дори не я и забелязах, понеже в първите дни не ми направи впечатление. Но след седмица, две или три, вече го усетих. Анди я нямаше. Предположих че е на почивка, или пък много заета; може и да и е поoмръзнало вечно да следи шанса си с тези проклети зарчета, знам ли... Но откакто усетих липсата й, следях всеки ден дали ще се появи отново на хоризонта. Минаваха месеците, за да ми стане пределно ясно, че тя е изчезнала от нета безвъзвратно. Не `светеше` никога и на Месенджера ми, на него си бяхме разменили координатите, знак че не сме били напълно безразлични един към друг. Дали сте изпитвали подобно усещане- че онзи или онази са изчезнали не временно, а просто завинаги? Горчиво и тъжно усещане... Почнах да съжалявам че не съм я питал достатъчно за нещата от нейния живот, наистина я знаех бегло. Не бяхме си разменяли и снимки, както обикновено става при подобни виртуални връзки, но не знаех дали трябва да съжалявам или не. Понеже си мислех, че ако не е била хубава това неминуемо щеше да промени моето държание към още по-сдържано, колкото и да претендираме че външността видите ли нямала никакво значение. А ако е била някоя красавица, тогава нейната липса щеше да бъде дори по-мъчителна за мен. Оставих й съобщение- без отговор. Разбрах че краят е дошъл отдавна. Но най-много ме безпокои неизвестността- какво ли се е случило с нея? Сменила си е заниманията изцяло, преместила се е другаде, може пък и да се е развела, ако изобщо е била омъжена майка, разбира се? Странно... Какви ли не възможни варианти ми минаха през ума. И още, питам се понякога- ако внезапно тя се появи, което никога, никога няма да стане, и се появи само за един единствен и последен път, какво ли ще я попитам и какво ли ще й кажа. Не говоря за стандартните въпроси от рода къде си, какво правеше или какво правиш, какво се беше случило с теб и тям подобни. Говоря за другото, за онова което не съм и споменавал или намеквал, понеже или е нямало нищо друго, или... Или е имало, но на времето съм го оставял за утре, до следващия чат. В живота ни често го правим, с вярата си че винаги ще има после, ще има нова възможност, нов шанс- но един ден се оказва че сме бъркали жестоко. Интересно ми е и тя какво би ми казала, дали има нещо спотаено за да бъде споделено... Какво ли ще си кажем и променим двамата, Анди, стига да ни се даде шанса да продължим? При едно необходимо, без да е достатъчно условие обаче- ако и ти си сред нас, все още живите... Ще ми се да мисля, че не се е случило най-лошото и непоправимо, и че там някъде Andy живее и си е напълно О’кей. Дори вярвам убедено, че има моменти, когато тя си спомня за мен с лека тъга... Навярно в същия този момент, както и аз за нея...


(Всяка прилика с действителни лица е напълно случайна, плод на авторското въображение)[/size]

_________________
Аз съм неочаквано добра комбинация...

И запомни едно: Играта ми, е много по-добра, от играта ти !

Кьорав карти не играе!

Избягвай тълпата- Сенека

Не съм толкова глупав, че да играя непрестанно на карти или зарчета!


Пет Ное 10, 2017 08:18
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron