Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Правила 
Автор Съобщение
Site Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 15:02
Мнения: 435
Мнение Правила
[u]Правила на играта[/u]
Сантасе се играе с 24 карти като необходимите за игра карти се получават като от тесте от 32 карти се премахнат седмиците и осмиците. Стойностите на картите, с които се играе са както следва 9=0; J=2; Q=3; K=4; 10=10; A=11. Картата с по-голяма стойност е по-силна от картата с по-малка такава, като най-голяма сила имат картите от козовият цвят. Точки в играта се трупат и от анонси по време на разиграването. Те са съответоно комбинация от Дама и Рига (K и Q) от един цвят като стойностите са съответно 20 за нормален цвят и 40 за козов.
Единият играч раздава последователно по три карти на противника си и на себе си. След това се обръща следващата карта като тя става определяща за козовия цвят на това раздаване. След това раздаващият раздава по още три карти. Картите които остават от тестето след това раздаване се поставят върху обърната карта като талон. Особеност на играта е, че не е задължително отговарянето на играния от противника цвят карта до изчерпването на картите от талона. Качването също не е задължително. Всяка карта от даден цвят е по силна от по-ниските от нея и козовият цвят е по-силен от всички останали.
Всеки от играчите има право да преглежда спечелените си всятки, за да има представа за натрупаните си точки и да следи за приближиването си до 66 т. Ако някой играч има дама и поп от един и същи цвят той може да обяви "двадесет" за обикновен цвят или "четиридесет" за козов цвят, като играе съответната карта. Съответният анонс добавя към резултата на играча , който го е обявил 20 или 40 точки. Играч може да обяви анонс само ако е на ход и е взел поне една ръка.
Правилото за задължително качване влиза в сила, когато двамата играчи държат последните карти от талона или играта е "затворена". Тогава влиза и в сила задължителното отговаряне на играния от противника цвят. Ако играта не е "затворена" се дават и 10т. на играчът който вземе последната взятка. Този играч се счита и за победител дори точките му тогава да не са стигнали 66 т.
Ако един от играчите реши, че с картите с които разполага може да достигне до граница от 66т. , той може да затвори талона. При затварянето важат правилата за задължително отговаряне на искан цвят и качване. Затваряне не може да се извърши, ако в талона са останали само две карти или ако играчът който иска да затвори не е на ход.
Специално свойство притежава девятката (9) от козовия цвят. С нея играчът, който я притежава сред картите в ръцете си може да смени картата, която е обърната, за да определя козовия цвят. По този начин той заменя девятката за по-висока и силна карта от козовия цвят. Тази подмяна може да бъде извършена, ако играчът, притежаващ девятката е на ход и ако върху обърнатата козова карта има повече от една карта.
За победа в раздаването се присъжда една точка. Ако загубилият не е успял да събере 33 или повече точки, победителят получава две точки. Ако загубилият не е успял да вземе нито една взятка то играта се обявява за "капо" и победителят получава три точки. Ако играчът, който е затворил талона не е успял да събере необходимите 66 т., то на неговия противник се вписват три точки.
Победител в играта става този който пръв успее да събере 11 т. от поредицата раздавание.


Нед Авг 06, 2006 12:00
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 17:46
Мнения: 6
Мнение 
[color=red]Мнения с латински букви и не по темата се изтриват[/color]


Чет Яну 25, 2007 19:40
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 11:43
Мнения: 1
Мнение 
[color=red]Мнения не по темата се изтриват[/color]


Нед Фев 11, 2007 11:47
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 16:50
Мнения: 1
Мнение 
Така имам едно питане не мнение относно рейтинга как така на един при победа им дава 20 точки че отгоре а на други 6 по какво се изчислява рейтинга и не мислите ли .че при резултата 12:0 или 11:) да ми дава 6 точки е малко или много смешно нека някой да ми го обясни ще съм много благодарен на екипа иначе от всичко друго съм много доволен.
Мерси предварително и незнаех къде да си задам въпроса затова сори ако не е бил за тук.


Пон Авг 27, 2007 02:24
Профил
Глобален Модератор
Глобален Модератор
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 14:39
Мнения: 13440
Мнение 
Когато на противника ти рейтинга е по-висок от твоя ти дава повече точки, съответно ако е колкото твоя или по-нисък ти дава по-малко точки.
Все още не е написана точната система на изчисляване, за да можеш сам да я видиш, но общо взето е такава. Затова на едни им дава 20, а на други 6 - зависи с кой играеш :D


Пон Авг 27, 2007 13:56
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пет Сеп 22, 2006 11:00
Мнения: 14
Мнение 
[color=red][b]темата е правила, не некоректни играчи[/b][/color]


Пет Мар 21, 2008 23:51
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 20:53
Мнения: 27
Мнение Re: Правила
уважаеми модераторе играете тенденциозно спрямо мен не смятам че е нормално с дни да не ми идват нормални карти


Пет Юли 10, 2009 13:15
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 02:00
Мнения: 24
Мнение Re: Правила
а мен някои пита ли ме какви карти ми идват


Пет Юли 10, 2009 13:38
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 02:00
Мнения: 24
Мнение Re: Правила
:D


Пет Юли 10, 2009 18:42
Профил
новак
новак

Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 02:00
Мнения: 5
Мнение Re: Правила
до кога с тия забивания да не мога да метна карта оправете проблемите в асантасето?


Вто Юли 14, 2009 19:46
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 02:00
Мнения: 1
Мнение Re: Правила
до кога ? оправете си версията наи накрая може ли такова нещо да затворя на края на играта и да не мога да метна карта и противника ми печели . до кога пита аз.


Вто Юли 21, 2009 19:29
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 02:00
Мнения: 4
Мнение Re: Правила
Браво, господа администратори на сайта!
Три години умувате да бъде или да не бъде отнемането на точки при „напускане” на игра!
И сега, когато предлагате една пълна с проблеми и забивки версия, решавате да го нововъведете!
И то много радикално!
При забиването на сайта ви, което се записва като мое „напускане” - фрас – минус 42 точки!
Върха сте!
Продължавайте в същия дух!
Съмнявам се, че пожеланията за късмет ще са ви от полза!


Пон Яну 11, 2010 19:53
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Ное 27, 2008 02:00
Мнения: 1
Мнение Re: Правила
Току що направих две победи, но рейитнгът ми си остана 500 !?!
Тава защото не съм ВИП ли е?


Сря Юли 21, 2010 14:54
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron