Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Предложения за шаха 
Автор Съобщение
новак
новак

Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 02:00
Мнения: 21
Мнение Предложение относно шаха
Предложението си го дадох и в една друга тема, но мисля че трябва да му се обърне по-добро внимание, за това пускам нова тема.

А ето какво гласи и предложението ми:

[quote="Pr07o7yp3"]
А аз имам едно предложение към администраторите. Ако го направите ще изгоните доста от играчите с програми.

Доста сайтове вече са така и е доста успешно.

Значи правите към играта "фокус контрол". Това е когато потребителя превключва игралния прозорец с друг(в случая програма примерно).
И този, който прави стаята гласи "фокус контрола" на 3 примерно. И ако даден потребител 3 пъти превключи прозореца автоматично губи.

Това ако направите и също направите да може да се играе за определено време цяла партия, веднага се връщам да цъкам тук :)[/quote]


Съб Дек 12, 2009 16:51
Профил
новак
новак

Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 12:02
Мнения: 1
Мнение Предложение относно ШАХ
Здравейте, искам да направя едно предложение относно играта ШАХ. Ако е възможно да се направи светлинна сигнализаця когато ти изтича времето. Например последните 5 секунди да светка лампичка или нещо от сорта. Мисля си, че не само аз играя играта без звук. Благодаря Ви :)


Нед Яну 24, 2010 20:22
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Окт 10, 2010 02:00
Мнения: 4
Мнение Предложения за шаха
Днес реших да стана по активен потребител във вашия сайт, дори станах VIP.Предпочитам шаха, като любима моя игра.Щом в сайта има финансови постъпления редно е да има и работа по нередностите или по усъвършенстването на сайта.Имам следните предложения, които не съм убеден, дали не са реализирани, но такива настройки така и не видях - списък на изиграните до момента ходове - има, но непрекъснато трябва да го щракаш - добре е да се постави над чата и да се рефрешва след всеки ход, може и да се изключва ако някой го дразни с "х", начин да се записват в pgn формат вече изиграната партия, отбелязване с контурно квадратче на дъската, кой е последния изигран ход.Също не е лоша опция да се добави брояч, за напускане на дъската(прозореца) за да се избегне използването на шахматна програма в друг такъв прозорец.Няма дори звук след всеки изигран ход...


Пет Фев 17, 2012 10:48
Профил
Глобален Модератор
Глобален Модератор
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 14:39
Мнения: 13440
Мнение Re: За шаха
Здравейте,
предложението Ви е записано и при промяна в играта ще бъде взето предвид.


Съб Фев 18, 2012 11:55
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Окт 10, 2010 02:00
Мнения: 4
Мнение И отново за шаха пак от мен
Идеята да има статистика между играчите не е лоша... само дето не пише каква е тя на практика - сложете долу една сума на резултата примерно 30 : 20 в полза на еди кой си.
Поправете бъга с повторенията на ходовете - ако аз искам реми с повторения - губя - хубава работа :( Може да сложите и нотация на дъската, не всеки знае къде е г5... примерно.Може да сложите и опция да върна назад позицията до който ход си искам за да видя някой свой пропуск, а защо не и да е достъпно за двамата играчи едновременно след приключване на партията да си я разгледат , кой какво е пропуснал ...
Доста има да се поработи по сайта, но дали някой работи е друг въпрос ...


Вто Мар 06, 2012 13:34
Профил
Глобален Модератор
Глобален Модератор
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 14:39
Мнения: 13440
Мнение Re: И отново за шаха пак от мен
Дали, или...
Ако искате предложенията Ви да отиват там където трябва, а не в кошчето, ще помоля да не правите предположения, кой какво прави.


Вто Мар 06, 2012 22:24
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Окт 10, 2010 02:00
Мнения: 4
Мнение Отново и отново за шаха ...
Не знам дали някой изобщо работи по този сайт, но не виждам нещо да се променя изобщо.Но за да не се засягате отново и да ме предупреждавате, че предложенията ми щели да идат в коша за боклук - ще споделя и още дефекти, които трябва наложително да се отстранят.Например ситуациите с реми - два голи царя се разхождат из дъската докато на единия му изтече времето - пълна глупост - както и цар и офицер срещу цар, цар и кон срещу цар , два царя с прилежащи еднакви фигури и или еднакви по стойност (кон = офицер).
Има неприятен дефект ако "хвана" фигура - се маркират полетата на които тя може да стъпи - всеки седнал да играе шах знае тези полета и това е ненужна опция, но бедата е там, че трябва пак да "щракна" върху фигурата за да мога да маркирам друга ако си променя решението (видя , че имам по силен ход например).И ако случайно не сторя това - играя си грешния ход като пич и губя играта.
И още нещо - ако на дисплея пише някакво съобщение - например "Шах" и аз без да искам съм бръкнал с курсора на мишката зад него и съм хванал фигура - после няма пускане щракам си из цялата дъска с нея , но не би - трябва да изляза и да вляза отново в таблата,а което когато става въпрос за време води до загуба ....


Пон Май 14, 2012 10:21
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 02:00
Мнения: 1
Мнение Re: Предложения за шаха
Здравейте !

Положението с двата царя наистина е нелогично. Всъщност то е едно от малкото положения, в които в блица се признава реми. По правилата на блица не се признава за реми обаче трикратното повторение на позицията. Това важи само за ускорения и класическия шахмат.

Моето предложение за шаха е всеки да може да си вижда партиите ( или поне тези, които са между първите 100 в вечната класация ). Например, макар и на блиц за мен са преставлявали интерес някои мои партии ( победи :D ) , които после няма как да извадя.

Примерно в други шахматни сайтове ( например bereg.ru ) има архив и всеки може да си гледа партиите.


Пон Юли 21, 2014 15:32
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron