Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Да се замислим... 
Автор Съобщение
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 13:03
Мнения: 782
Мнение Да се замислим...
В час по философия професорът застана на катедрата, изпълнена с различни предмети, и зачака студентите да утихнат. Тогава взе голям празен буркан от майонеза и го напълни с топки за голф. Попита студентите дали съдът е пълен. Те отговориха утвърдително.

После професорът взе една кутия с камъчета и я изсипа в съда, разклати го леко и камъчетата се наместиха между топките за голф. И отново попита студентите дали съдът е пълен. Те пак отговориха утвърдително.

Сетне професорът взе кутия с пясък и я изсипа в съда. Естествено, пясъкът запълни всичко. Той попита още веднъж дали съдът е пълен. Студентите отговориха с единодушно "Да".
Тогава професорът взе две кутии с бира от бюрото и изсипа съдържанието им в съда, което изпълни празното пространство сред песъчинките.
Студентите се разсмяха.


"Сега, каза професорът, когато смехът утихна, искам да ви кажа, че този съд представлява вашият живот. Топките за голф са важните неща във вашия живот - семейството ви, здравето ви, децата ви, приятелите ви, страстите и предпочитанията ви - все неща, които ако загубите всичко друго и ви останат само те, животът ви ще бъде достатъчно пълен. Камъчетата са другите неща - работата ви, къщата ви, колата ви. Пясъкът е всичко останало - малките неща."

И продължи:"Ако най-напред сложите пясъка в съда, няма да има място за камъчетата и топките за голф. Същото се случва и с живота. Ако губите времето и енергията си за дреболии, никога няма да имате място за нещата, които са важни за вас. Обръщайте внимание на нещата, които застрашават щастието ви. Играйте с децата си.
Излезте с партньора си навън, на вечеря. Винаги ще се намери време да изчистите къщата и подредите.

Погрижете се най-напред за топките за голф, за нещата, които наистина си заслужават. Подредете приоритетите си. Останалото е само пясък."

Една от студентките вдигна ръка и попита:"А какъв беше смисълът на бирата?"

Професорът се усмихна."Радвам се, че ме попитахте. Исках просто да ви покажа, че няма значение колко пълен е животът ви, винаги ще се намери място и за две бири."


Сря Юни 06, 2007 06:32
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Май 21, 2007 22:56
Мнения: 31
Мнение 
прекрасен пример лъв4е,остава да отворим по 1 и да си кажем амин :P


Нед Юли 08, 2007 22:46
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Май 21, 2007 22:56
Мнения: 31
Мнение 
а аз си мислех 4е само аз съм скаран с мисленето?хм я се замислете ве хора!!!
хахахаххха


Вто Юли 10, 2007 07:00
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 21:57
Мнения: 9
Мнение 
прекрасна тема лув4е но осудена на забвение като мен самия.за6то ли?6те се обоснова-мисленето е сложен процес които изисква някои постоянни вели4ини като свободно време,минимално коли4естжо интелект и охлаждане.
за6то охлаждане?светъл пример дават любимите ни компютри,мислят ли?мислят.време имат ли?имат
но имат и вентилатор4ета шото мисленето е доста екзотерми4ен процес.за жалост маиката природа не се е погрижила да имаме такова орган4е в главите,та и за това и не мислим 4есто,то в тия жеги напоследук остава само и да ти прегреи главата...
както и да е.мисленето е хубаво не6то когато е за хубави не6та,ама как да продължа да мисля като постоянно ги губя тия хубавите?


Чет Юли 12, 2007 22:46
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 28, 2006 12:56
Мнения: 6261
Мнение Re: Да се замислим...
"Подредете приоритетите си.Останалото е само пясък."


Чет Ное 27, 2008 01:49
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 13:03
Мнения: 782
Мнение Re: Да се замислим...
[quote="hopelesss"]"Подредете приоритетите си.Останалото е само пясък."[/quote]
Кактоо винаги милоооо -мислим еднакво...Много правилно си го написала... :wub: :wub: :wub: :wub:


Сря Дек 17, 2008 22:57
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron