Напиши нова тема Отговори на тема  [ 636 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  Следваща
МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ: 
Автор Съобщение
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 12:43
Мнения: 6076
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
Ужасно е, ако е истина. Дано е изключение...

_________________
Завистта е враг на честта.


Съб Апр 09, 2011 17:08
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 28, 2006 12:56
Мнения: 6261
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
[attachment=0] labrador-puppy.jpg
labrador-puppy.jpg [ 25.14 KiB | Прегледано 19924 пъти ]
[/attachment]


[size=150]Притча за човекът с кучето[/size]

[b]По дълъг и уморителен път вървял човек с куче. Двамата били напълно изтощени. Изведнъж видели пред себе си оазис: прекрасни порти, зад оградата - музика, цветя, ромолене на ручеи.

- Какво е това?-попитал пътешественикът пазача на портата.

- Това е раят. Ти вече си мъртъв, можеш да влезеш и да си починеш истински....

- Има ли вода?

- Колкото искаш - чисти фонтани, прохладни басейни.

- А ще ми дадат ли храна?

- Колкото поискаш.

- А кучето?

- Съжалявам, с кучета не може! То трябва да остане тук.

Пътешественикът продължил нататък. Скоро стигнал до една ферма. На портата също имало пазач.

- Може ли да пием вода тук? - попитал човекът с кучето пазача.

- Да, на двора има кладенец.

- А кучето ми?

- До кладенеца има поилка.

- А дали ще ви се намери малко храна?

- Да, ще те нахраним.

- А за кучето?

- Ще се намери кокалче.

- Какво е това място?

- Това е раят.

- Но пазачът на оазиса, покрай който минах преди да стигна тук, ми каза, че раят е там.

- Лъже! Там е адът.

- Но как търпите това?

- Те са ни много полезни, защото до рая достигат само тези, които не изоставят приятелите си.[/b]


Вто Май 03, 2011 14:17
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Юли 08, 2007 14:40
Мнения: 31
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
Пак не съм много по темата, ама това са си един вид мисли, даже размисли... даже размисли и страсти. :mrgreen:

[b]Ръководство на съвременната кифла или как да се превърнеш в съвременна кифла.[/b]

Започва се с външния вид:

Прическа:
– тя обезателно трябва да надвишава главата ви поне 20-30см. (нарича се тупиране, вафлички) на долу трябва да е СИЛНО изправена, а ако за ваше нещастие косата ви е къса, задължително трябва да я удължите! Продават се и евтини варианти в магазините за фибички ( 40-60лв.) Когато израснете в йерархията богатия дядо ще ви закупи от 500 лв. Втория вариант е отново силно тупирана в корените и надолу едри букли. Бонус точки ще ви даде брокатения лак за коса!

Грим:
– гримът е силен! Много дебела черна очна линия, поне 1,5 см. да е удължена. Другият вариант е черни сенки силно наслоени, изкуствени мигли. Лицето ви трябва да е лъскаво, да приличате на златна статуя. Устните трябва да са силиконови, струва от 400 до 700 лв. ако не разполагате с тази сума можете просто да правите джуки тип „дупе”. (това е моментно, спокойно, докато дойде вашият дядо)

Облекло:
– тук вече нещата стават сериозни. Има облекло за всеки повод. Нека започнем от ежедневния тоалет, било то разходка в мола, по центъра или на кафе – нужни аксесоари : тигров клин, големи очила с пластмасови рамки закриващи половината ви лице (продават се в подлезите по 5-8 лв. трябва да са D&G, Armani, Versace) обувки поне 15см. ток с камъни отгоре (бонус точки – тигров или леопардов десен), блузка с деколте до пъпа, полата трябва да е мини и мозъка също. Облекло за дискотека: ултра къса пола (може и само колан) ултра отворен потник, сутиена трябва да е поне 2 размера по-малък за да изглежда така че ще гръмне! Но не само сутиена трябва да е малък, всички дрехи като цяло трябва да са ви поне 1-2 размера по-малки (не е за подценяване!) обувките са като за бал – златни, сребърни, лъскави с камъни. Може корсет които да притиска силно гърдите ви, все едно ще експлодират, ако бъде съчетано с лъскав клин няма да сгрешите. Общо взето облеклото е в огромни разновидности, отидете до пазара там ще откриете подходящия тоалет.D&G, Armani и Versace ви носят бонус точки. Нека има много лъскаво, много камъни, много пайети, брокат, зебра, тигър, змия, леопард, маймуна, кон, охлюв и т.н.
[img]http://maitapi.com/images/stories/a_pic/kifla/kif_06.jpg[/img]
Продължаваме към основното- ПОВЕДЕНИЕ!
Започваме с ходене по дискотеки
- Посещавайте екстра модерните места – Plazza, 4as Pik, Versai и т.н. Старайте се да привличате максимално внимание към себе си, било то с танци по баровете, късане на салфетки или нацупена и гледаща лошо всички. Обезателно трябва да сте в компанията на поне още 5 ваши клонинга, няма да е зле да сте се настанили на ВИП местата! Ако не разполагате с нужната сума, ходете често до ВИП тоалетната току виж ви е излязъл късмета да се запознаете с някои ВИП чичко, та бихте се настанили веднага при него и компанията му (набор 50-те). Старайте се да комуникирате със заякнали момченца с ланци и тениски с камъчета, обръснати и по възможност да има BMW 3! Не се тревожете това е начален стадии, след това ако ви излезе късмета ще се возите на Mercedes S-class, BMW x5, x6, Porsche Cayenne и т.н. Дръжте се така сякаш имате 3 хотела на Слънчев Бряг. Пийте, блъскайте се в простосмъртните момичета, пускайте си фаса най-демонстративно на пода с пренебрежителен поглед и докато танцувате ТРОПАЙТЕ с крак. Това е танца! -Не пропускайте да ходите редовно на солариум (поне 4-5 пъти в седмицата) и да нямате толкова пари, НАМЕРЕТЕ! Ако не сте черна мамба, няма начин да просперирате! -Трябва да имате профили във aha и Facebook, там обезателно трябва да имате поне 50 албума като започнем от : I, me and myself (това ще е албума ви със снимки които сте направили собственоръчно с намуцена физиономия, в огледалото на гардероба с очила и задължително трябва да сте снимани от горе!), албумите продължават по следния начин : Plazza 13.03.2009, Plazza 10.01.2010, Plazza 24.01.2010, Versai 02.02.2010, Versai 05.02.2010, 4as Pik 06.02.2010 и т.н. схванахте мисълта ми. Тук снимките са отново в огледалото, но в тоалетната на въпросния клуб, с поне още един два твои клонинга, също така трябва да сте запечатали и танците ви по баровете, докато късат и ви хвърлят салфетки (БОНУС!), целувки с мощни батковци, или да сте си притиснали гърдите с две ръце това е снимката ЛОУ!А и да се целувате с някои ваша приятелка също е голям бонус! Продължаваме с албумите: raZhOdka S loDka, lady`s night, BaL, IzpraShTanE, kOlEdA, NeW year и т.н. Искам само да отбележа още веднъж, че всяка втора снимка трябва да е направена от горе, с нацупена устичка и в огледалото!!! Ако не сте достатъчно фотогенични използвайте Photoshop по принцип имам съмнения, че разполагате с нужните мозъчни данни за да боравите с него, но все пак може да опитате, а ако ви се стори сложен пробвайте http://www.taaz.com улеснен вариант!
[img]http://maitapi.com/images/stories/a_pic/kifla/kif_24.jpg[/img]
Образование
– ако сте ученичка сте добре дошли за чичковците (обичат да се фукат, че излизат с момичетата на годините на дъщерите им), но ако вече сте завършили НЕЗАБАВНО влезте в Свободния Университет! Там е вашето място! Мястото, в което може да покажете новите си дрънкулки и новия си автомобил, дано да е Toyota Yaris ако ли не постарайте се да е поне Peugeot 206. Правете се на максимално компетентни по всякакви въпроси. (Бонус - очила с диоптрична рамка, не е нужно да имате проблеми с очите за да ги носите) Успех на всички начинаещи :)


Прикачени файлове:
kif_n.jpg
kif_n.jpg [ 46.64 KiB | Прегледано 20034 пъти ]
Съб Май 14, 2011 14:45
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 28, 2006 12:56
Мнения: 6261
Мнение "В памет на една изгубена надежда..."
„Аз бях нов в квартала. Не очаквах нищо, не исках нищо и не се надявах. Бях приел вече своя кучешки живот:

Име-неизвестно или в най-добрия случай „Шаро”. Във всеки нов квартал ме кръщаваха така.

Хората бяха добри с мен, не ме закачаха, просто ме подминаваха. Е, не ме храниха, но не ме и биеха и аз им бях благодарен!

Но един ден ти се спря и ме погледна. Даде ми ново име, в което аз повярвах. Нарече ме "Моето момче" и аз зачаках да ме отведеш у дома, при себе си. Чаках да се върнеш за "своето момче"!

Аз исках просто да ме обичаш и това ме промени. Имах смели мечти за утрешния ден. Виждах в него своя дом, своето сигурно бъдеще и твоята обич, най-желаната любов в света!

Аз исках просто да чуя отново гласа ти. Имах своите прекрасни сънища. Виждах в тях нашите тайни, усмихнати погледи и твоята ръка, посегнала нежно към мен, към "твоето момче"!

Обичах и очаквах утрешния ден, защото го виках с твоето име, а той ми отговаряше с твоя глас!

Но утрешният ден дойде - студен, неприветлив, самотен...

Аз исках да запазя гласът ти, но силното свистене на вятъра го заглуши завинаги.

Аз се борих да не забравя допира на ръката ти, но студът, който победи тялото ми го накара да изчезне само за миг.

Аз докрай защитавах мечтата си, но снежинките, които ме затрупваха я разпиляха в хиляди посоки.

Но не успяха да ми вземат надеждата, нея не разменях за нищо!

И утрешният ден дойде...

Беше студено, беше самотно, беше страшно...

Моите вчерашни смели мечти бяха затворени зад метални решетки. Моите прекрасни сънища останаха в далечното ми вчера.

Тук в приюта не можем да сънуваме, тук не е нормално да мечтаем и няма за какво да се молим.

Но не успяха да ми вземат надеждата, нея не я разменях за нищо!

И аз продължавах да те чакам през всяко ново утре, виках те, молех те, обичах те...

И щях да продължа да те чакам толкова време, колкото ми подари животът.

Но утрешният ден идваше отново и отново, все по-самотен, все по-страшен, все по-нежелан...

Единствено утрешният ден успя да ми вземе надеждата, нея размених за да няма повече утре...

Всеки ден някой преживява тази история, губи мечтите си...

Всеки ден някой разменя надеждата си, защото неговото "утре" носи само страх...

Всеки ден, всеки от нас може да промени това!”

http://forum.dog.bg/topic/41856-%D0%B2- ... %B4%D0%B0/


Прикачени файлове:
9_1287384092.jpg
9_1287384092.jpg [ 99.41 KiB | Прегледано 19934 пъти ]
Чет Май 26, 2011 10:34
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Юли 08, 2007 14:40
Мнения: 31
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
"Никой човек не е остров, затворен в себе си. Всеки е парченце от сушата, частица от океана. И една буца пръст да отвлече морето, Европа се смалява, тъй както ако нос е бил отнесен или домът на твой приятел, или пък твоят собствен. Смъртта на всеки земен жител ме отслабва, защото съм частица от човечеството. Така че никога не питай за кого бие камбаната; Тя бие за теб."
- Джон Дън (1572 г. - 1631 г.) Английски поет


Сря Авг 31, 2011 07:18
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 12:43
Мнения: 6076
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
"Скромността и верността към дълга
биват възнаграждавани само в романите.
В живота такива хора биват използвани,
а после ги изтласкват настрана."-
Ерих Мария Ремарк, "Трима другари"

_________________
Завистта е враг на честта.


Чет Сеп 01, 2011 23:08
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 12:43
Мнения: 6076
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
"Животът е като стадион- някои идват да се състезават, други да търгуват, а най-щастливите да гледат и да се наслаждават." Питагор

_________________
Завистта е враг на честта.


Пон Сеп 19, 2011 21:36
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 10:31
Мнения: 3153
Местоположение: стара загора
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
"Разорявал съм се, но никога не съм бил беден.Да си разорен е временно.Да си беден е състояние на духа" Майк Тод


Чет Окт 06, 2011 16:15
Профил
печен
печен

Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 21:33
Мнения: 765
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
"Хората, които са достатъчно луди да мислят, че могат да променят света, са всъщност тези, които наистина го променят." - Стив Джобс


Чет Окт 06, 2011 21:54
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 10:31
Мнения: 3153
Местоположение: стара загора
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
"Най-доброто на виртуала, е че не те боли после анала."/любител на виртуалния секс/


Чет Окт 06, 2011 22:17
Профил
маниак
маниак

Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 02:00
Мнения: 1211
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
:e100: :e100: :e100: уби ме адаш :e100: :e100:


Чет Окт 06, 2011 22:28
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 10:31
Мнения: 3153
Местоположение: стара загора
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
:wink: :wink: Е, верно си е......


Чет Окт 06, 2011 22:31
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 12:43
Мнения: 6076
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
Отворковци)))

_________________
Завистта е враг на честта.


Пет Окт 07, 2011 07:49
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 10:31
Мнения: 3153
Местоположение: стара загора
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
Кои те?


Пет Окт 07, 2011 10:20
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 12:43
Мнения: 6076
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
Момиче с роза

от Кинг Дънкан

Една вечер млад войник на име Джон Бланчард, на основна квалификация по време на Втората Световна Война, се скиташе из военна библиотека във Флорида. Когато си избра една книга от рафтовете, той забеляза, че е впечатлен не толкова от съдържанието на книгата, колкото от бележките, водени с молив в полетата. Женският почерк подсказваше проницателност и разбиране, какт...о и намек за нежност. Той прелисти книгата в началото и откри името на предишния й притежател - Мис Холис Мейнел.

Отне му време, но скоро намери и адреса й в Ню Йорк. Написа й писмо. А на следващия ден беше изпратен през океана. В продължение на два месеца те си кореспондираха, разкривайки сърцата си един пред друг. И двамата подразбираха, че се влюбват един в друг. Бланчард помоли за снимка, но тя му отказа под предлог, че ако наистина я обича е без значение как изглежда.

И дойде денят, когато той се завърна от бойните полета на Европа. Бяха се уговорили да се срещнат в 7 вечерта на Централна гара - Ню Йорк. “Ще ме разпознаеш по червената роза, която ще нося на ревера си” - пишеше тя.

Точно минута преди 7, войникът изпъна униформата си, изучавайки тълпата пътници, прекосяващи огромната зала. Неговото сърце затуптя от вълнение за толкова дълго чаканата среща.
А ето и неговия разказ за това, какво точно се случи:
“Млада, висока и елегантна жена идваше към мен. Нейната светла коса падаше на къдри зад изящните и уши; очите - сини като цветя. Върху устните и брадичката й личеше нежна увереност, а в бледо - зеления си костюм тя изглеждаше като пролет в човешки образ. Аз я гледах втренчено, забравяйки да забележа, че не носеше роза. Когато се размърдах, малка, провокираща усмивка изви устните и: “В моята посока ли си, моряче ?” - прошепна тя. Почти без да се контролирам, аз пристъпих към нея и в този момент съзрях Холис Мейнел.

Тя стоеше приблизително точно зад момичето. Жена, над 40-те, с посивяла, подпъхната под износена шапка кока. Тя беше повече от закръглена, с пълнички крачета, в ниски, почти без ток обувки. Момичето в светлозелен костюм бързо се отдалечаваше. Чувствах се раздвоен - толкова силно беше желанието ми да я последвам, а в същото време, толкова дълбок бе копнежът ми към жената, чиито дух наистина ме поддържаше и съпътстваше.
И ето я. Нейното бледо, пълно лице беше нежно и чувствено, а в сивите й очи блестеше топъл и мил пламък. Не се поколебах. Сграбчих малкото, износено, облечено в синя кожа копие на книгата, по което тя трябваше да ме познае. Това не беше точно любов, но нещо много ценно, може би нещо по-скъпо от любов; приятелство, за което винаги трябва да съм признателен. Повдигнах рамене и поздравих, показвайки книгата на жената; и даже когато говорех се чувствах задушен от горчивината на разочарованието ми. “Аз съм лейтенант Джон Бланчард, а Вие трябва да сте Мис Мейнел. Радвам се, че се срещнахме. Мога ли да Ви поканя на вечеря?”
Лицето на жената се разшири във вежлива усмивка. “Не зная защо е всичко това”, отговори тя, но младата дама, която току що отмина, ме помоли да нося тази роза върху палтото си. Каза, в случай, че ме поканите на вечеря, да Ви предам, че ще Ви чака в големия ресторант от другата страна на улицата. Каза също, че това е един вид изпит.“

Не зная със сигурност, но имам чувството, че заедно, Джон и Холис, заживяха щастливо след това. Двама души с характер могат да го направят не само през 1940 г. , но и днес.

_________________
Завистта е враг на честта.


Вто Окт 25, 2011 19:48
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 636 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron