Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Желая ти достатъчно... 
Автор Съобщение
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 17, 2007 20:15
Мнения: 60
Мнение Желая ти достатъчно...
Една история,на която попаднах в един друг форум...според мен е доста смислена :
"ПОЖЕЛАВАМ ТИ ДОСТАТЪЧНО!!!
Неотдавна, на летището дочух баща и дъщеря да си говорят, преди да се разделят завинаги. Нейния полет беше обявен и приканваха пътниците към самолета. Стоейки близо до входната врата, тя каза: "Татко, съвместния ни живот беше повече от достатъчно. Обичта ти е всичко, от kоето имах нужда. Желая и на теб достатъчно, татко". Целунаха се за довиждане и тя тръгна. Той се приближи до прозореца, до който бях седнал и аз. Видях, че той искаше и имаше нужда да поплаче. Опитах се да не го безпокоя, но той ме попита:
- Казвали ли сте довиждане на някой, знаейки че е завинаги?
- Да, казвал съм - и с това нахлуха спомените за времето, когато изразих моята любов и признателност към баща си и това, което беше направил за мен.
Съзнавайки че дните му са преброени направих всичко възможно да му кажа лице в лице колко много той значи за мен. Така, че знаех какво изживяваше човека, с когото говорех.
- Извинете ме, но по какъв случай е това сбогуване? - попитах аз.
- Стар съм, а тя живее много далече. Има да премина през някои предизвикателства и съзнавам, че всъщност следващото й идване ще е за погребението ми – отговори той.
- Докато се сбогувахте, дочух че каза 'Желая ти достатъчно'. Мога ли да попитам, какво означава това?
Той се усмихна.
- Това е пожелание, което се е предавало с поколенията. Родителите ми го казваха на всеки.
Мъжът замълча, погледна нагоре, като че ли се опитваше да си спомни подробности и се усмихна още повече.
- Когато си казахме 'Желая ти достатъчно', ние пожелахме на другия достатъчно хубави неща в живота, които да му помагат. Той се обърна към мен и продължи като че ли рецитираше нещо: Желая ти достатъчно слънце, за да запазиш мирогледа си светъл Желая ти достатъчно дъжд, за да оцениш слънцето още повече. Желая ти достатъчно щастие, за да запазиш духа си жив. Желая ти достатъчно болка, така че и най-малките
радости в живота да изглеждат много по-големи. Желая ти да получиш достатъчно, за да задоволиш желанията си. Желая ти да загубиш достатъчно, за да оцениш това, което имаш. Желая ти достатъчно 'Здравей!', за да ти дадат сили за последното
'Довиждане!' Той се просълзи и се отдалечи. "


Това е то живота...ако ни предлага само хубави неща,никога няма да можем да ги оценим и ще сме неудовлетворени...явно никой не може да оцени нещо хубаво,ако няма прелоша база за сравнение.Щастие не може да съществува без нещастието.Защо???

_________________
Първото правило на магьосника гласи:"Хората са глупави. Могат да бъдат накарани да повярват на всяка лъжа или защото го искат или защото се страхуват, че то може да бъде истина.."


Сря Май 30, 2007 11:26
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 28, 2006 12:56
Мнения: 6261
Мнение 
От няколко дена се каня да се разходя из архива на "Лафчето" и да изкарам от там теми,които като че ли си струва да прочетем.Автор на повечето такива,които ме впечатлиха още когато ги прочетох за първи път е LUCKY_TO.Отдавна не съм срещала тази дама в сайта - жалко,може би имаме нужда от повечко теми като нейните.
Та по същество.Това е една великолепна история,която илюстрира неоспоримо вярното заключение на авторката "...явно никой не може да оцени нещо хубаво,ако няма прелоша база за сравнение..."Защо щастието не може да съществува без нещастието ли?!?!Просто е - не веднъж сме засягали темата за противоположните неща:добро и зло,бяло и черно,ин и ян,плюс и минус и т.н.Те вървят ръка за ръка и колкото и да ни се иска,не можем да го променим това.

[b]ЖЕЛАЯ ВИ ДОСТАТЪЧНО!!![/b]

_________________
If you fall down 10 times,stand up 11


Сря Яну 30, 2008 14:01
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 11:01
Мнения: 37
Мнение 
това до сега е най хубавато нещо което съм чел тук


Сря Яну 30, 2008 14:53
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 22:24
Мнения: 7092
Мнение 
Трогателно....

Евала на авторката..

ЖЕЛАЯ ВИ ДОСТАТЪЧНО!!!


Сря Яну 30, 2008 15:08
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 13:03
Мнения: 782
Мнение 
[quote="rokera_henry"]Трогателно....

Евала на авторката..

ЖЕЛАЯ ВИ ДОСТАТЪЧНО!!![/quote]

Браво.Наистина много трогателно и толкова вярно.Колко много истини има в тези думи...

ЖЕЛАЯ ВИ ДОСТАТЪЧНО!!!


Съб Фев 02, 2008 09:02
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 22:14
Мнения: 29487
Мнение 
Едно от любимите ми... бях го постнала преди време в [url=http://fortegames.com/forum/viewtopic.php?t=1260&postdays=0&postorder=asc&start=315]Мъдрости и Афоризми[/url], но явно никой не му обърна внимание :)

Надявам се все повече хора да се замислят за какво живеем и какво в този живот има смисъл и цена (или по-точно е безценно)...
Желая ви достатъчно!


Съб Фев 02, 2008 11:31
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:16
Мнения: 5459
Местоположение: Бургас
Мнение 
[quote="lavica"]
Браво.Наистина много трогателно и толкова вярно.Колко много истини има в тези думи...

ЖЕЛАЯ ВИ ДОСТАТЪЧНО!!![/quote]


Колко много... колко много истина...
[b]ЖЕЛАЯ ВИ ДОСТАТЪЧНО!!![/b]


Съб Фев 02, 2008 20:14
Профил WWW
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 22:24
Мнения: 7092
Мнение 
За жалост вс е истина :(


Съб Фев 02, 2008 23:57
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Нед Май 20, 2007 14:15
Мнения: 871
Мнение 
[quote="Flora"][quote="lavica"]
Браво.Наистина много трогателно и толкова вярно.Колко много истини има в тези думи...

ЖЕЛАЯ ВИ ДОСТАТЪЧНО!!![/quote]


Колко много... колко много истина...
[b]ЖЕЛАЯ ВИ ДОСТАТЪЧНО!!![/b][/quote]

Пожелавам ви достатъчно !!!


Нед Фев 03, 2008 01:32
Профил
луд за връзване
луд за връзване

Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 15:52
Мнения: 28304
Мнение 
Пожелавам ви днес достатъчно от това, което не ви е било достатъчно вчера!


Пон Фев 04, 2008 09:53
Профил
маниак
маниак
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 20:40
Мнения: 1795
Мнение 
Така е ... ако искаме да бъдем щастливи, най-напред трябва да се научим да страдаме

Пожелавам ви достатъчно !!!


Пон Фев 04, 2008 20:29
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Фев 04, 2007 01:05
Мнения: 9
Мнение 
Ако всеки обру6та6е внимание и се замисля6е в/у такива думи,светут 6те6е да е една красива приказка без краи!
Йелая ви достату4но!
:)

[color=red][b]кирилица[/b][/color]


Пет Фев 08, 2008 17:53
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 28, 2006 12:56
Мнения: 6261
Мнение Re: Желая ти достатъчно...
;)

Просто исках за изкарам темата пак на първата страница, нищо повече. Може пък повече хора да обърнат внимание на тези думи и да се замислят върху тях ... а тогава светът може и да стане една красива приказка без край - както казва милекна_


Съб Ное 01, 2008 01:04
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 17, 2007 20:15
Мнения: 60
Мнение Re: Желая ти достатъчно...
[quote="hopelesss"];)

Просто исках за изкарам темата пак на първата страница, нищо повече. Може пък повече хора да обърнат внимание на тези думи и да се замислят върху тях ... а тогава светът може и да стане една красива приказка без край - както казва милекна_[/quote]

На мен лично не ми се вярва светът да се превърне някога в красива приказка без край,но ако не са мечтите,закъде сме тръгнали въобще...
Hopeless,в твоя чест ще постна и една друга подобна история,надявам се да ти хареса.


Пет Ное 14, 2008 14:24
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 28, 2006 12:56
Мнения: 6261
Мнение Re: Желая ти достатъчно...
[quote="LUCKY_TO"][quote="hopelesss"];)

Просто исках за изкарам темата пак на първата страница, нищо повече. Може пък повече хора да обърнат внимание на тези думи и да се замислят върху тях ... а тогава светът може и да стане една красива приказка без край - както казва милекна_[/quote]

На мен лично не ми се вярва светът да се превърне някога в красива приказка без край,но ако не са мечтите,закъде сме тръгнали въобще...
Hopeless,в твоя чест ще постна и една друга подобна история,надявам се да ти хареса.[/quote]

На мен пък ми се вярва ;) Просто ние няма да имаме честта да сме герои в тази приказка. Какво е нужно, за да те провокирам да постваш повече такива нещица :roll: имаме нужда от тях..мисля.
А като цяло,благодаря за вниманието [img]http://www.sherv.net/cm/emo/valentine/rose.gif[/img]


Чет Ное 27, 2008 01:15
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 84 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron