Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Правила на играта Дама 
Автор Съобщение
Site Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 15:02
Мнения: 435
Мнение Правила на играта Дама
Играта се играе от двама играчи, като всеки от тях избира в началото свой цвят. Играчите разполагат с девет пула които поставят на дъската. Местата където играч може да поставя пул са отбелязани с кръгче. Това са пресечните точки меду две и повече линии. В началото всички пулове се намират извън дъската. Играчите се редуват при поставянето на пул на дъската докато сложат всички девет пула. Целта на играта е да се направи "дама" - три подредени в хоризонтално или вертикално положение пула . Играча направил "дама" има право да вземе един от пуловете на противиника си. След като се сложат всички девет пула играч може да мести пул на свободна съседна позиция, за да се опита да направи дама. Играч останал само с три пула може да ги мести без ограничение, на всяка свободна позиция, за да се опите да попречи на провтивника си да направи "дама" . Играта печели този играч, който успее да вземе седем пула от противники си, при което останалият само с два пула играч не може да направи повече "дама"


Пет Мар 13, 2009 15:00
Профил
новак
новак

Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 02:00
Мнения: 1
Мнение Re: Правила на играта Дама
Имам еднопитане относно правилата...
Ако стане така че противника има повече от три пула, а го затворя така че да не може да мрадне...
Аз ли печеля или??????...... :!: :wink: :roll:


Пет Мар 13, 2009 18:34
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 02:00
Мнения: 17
Мнение Re: Правила на играта Дама
[quote="_irinka_"]Имам еднопитане относно правилата...
Ако стане така че противника има повече от три пула, а го затворя така че да не може да мрадне...
Аз ли печеля или??????...... :!: :wink: :roll:[/quote]
Неможеш да го затвори по този начин, защото останалия с 3 пула може да ги мести на всякъде, само целта е да успееш да го измамиш да направиш първо ти 3 последователни, за да му отнемеш още 1 пул, с който ще го победиш! :)


Пет Мар 13, 2009 19:12
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Фев 23, 2009 02:00
Мнения: 4
Мнение Re: Правила на играта Дама
"Doors_" - Явно неразбра въпросът на "_Irinka_ "- А отговорът е Да ти печелиш ! Трудно но става във повечето от случеите е в самото начало на играта , (след поставянето на пионките ако си затворил пътищата на Опонента.):d


Съб Мар 14, 2009 08:26
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 02:00
Мнения: 17
Мнение Re: Правила на играта Дама
[quote="Poker__face"]"Doors_" - Явно неразбра въпросът на "_Irinka_ "- А отговорът е Да ти печелиш ! Трудно но става във повечето от случеите е в самото начало на играта , (след поставянето на пионките ако си затворил пътищата на Опонента.):d[/quote]
МммМ!

Няма такъв вариант, играта се печели само, когато единия от двамата остане с два пула!


Съб Мар 14, 2009 11:14
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Фев 23, 2009 02:00
Мнения: 4
Мнение Re: Правила на играта Дама
Вземи и прочети правилата или питай някой , Който е по на ясно ...


Съб Мар 14, 2009 17:37
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 08:45
Мнения: 2
Мнение Re: Правила на играта Дама
мн зарибена игрица :).... браво


Нед Мар 15, 2009 05:22
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Май 29, 2008 21:06
Мнения: 2
Мнение Re: Правила на играта Дама
[яуоте="_иринка_"]Имам еднопитане относно правилата...
Ако стане така че противника има повече от три пула, а го затворя така че да не може да мрадне...
[/яуоте]

Ти печелиш играта. Ако е само с три - не можеш да го затвориш. Това правило е въведено в настоящата игра. Ако стигнете до такава ситуация, ще го разберете.

Наистина мноого зарибяваща игра :)


Пон Мар 16, 2009 15:32
Профил
новак
новак

Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 23:39
Мнения: 5
Мнение Re: Правила на играта Дама
[url]http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/01b705e2e4b293df67d20ccff297f9ad/untitled[/url]
Преди малко като играх и се случи да не мога да местя и загубих играта...


Пон Мар 16, 2009 20:07
Профил
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 17:19
Мнения: 329
Мнение Re: Правила на играта Дама
[quote="br0nX"]Преди малко като играх и се случи да не мога да местя и загубих играта...[/quote]

Грешката е коригирана.


Вто Мар 17, 2009 17:07
Профил
напреднал
напреднал
Мнение Re: Правила на играта Дама
ако стане така че и 2та останат с 3 пула има ли някакъв ограничен брой местене докато играта завърши,защотото така може да си играят докато на единия не му писне и не лефти :)


Вто Мар 17, 2009 18:14
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 02:00
Мнения: 210
Мнение Re: Правила на играта Дама
[quote="Гост"]ако стане така че и 2та останат с 3 пула има ли някакъв ограничен брой местене докато играта завърши,защотото така може да си играят докато на единия не му писне и не лефти :)[/quote]
Няма ограничения, просто трябва така да направиш, че да го излъжеш! :)


Вто Мар 17, 2009 19:03
Профил
новак
новак

Регистриран на: Съб Апр 19, 2008 11:34
Мнения: 2
Местоположение: Асеновград
Мнение Re: Правила на играта Дама
[quote="-I-BoLi_me_KRaChoLA_za_TEb-I-"][quote="Гост"]ако стане така че и 2та останат с 3 пула има ли някакъв ограничен брой местене докато играта завърши,защотото така може да си играят докато на единия не му писне и не лефти :)[/quote]
Няма ограничения, просто трябва така да направиш, че да го излъжеш! :)[/quote]


играхме в продалжение на около 15 мин така и накрая на мен ми писна и излязох мн е кофти така :)
когато и 2та играчи мислят просто няма как


Сря Мар 18, 2009 00:04
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 02:00
Мнения: 210
Мнение Re: Правила на играта Дама
[quote="Blacky88"][quote="-I-BoLi_me_KRaChoLA_za_TEb-I-"][quote="Гост"]ако стане така че и 2та останат с 3 пула има ли някакъв ограничен брой местене докато играта завърши,защотото така може да си играят докато на единия не му писне и не лефти :)[/quote]
Няма ограничения, просто трябва така да направиш, че да го излъжеш! :)[/quote]


играхме в продалжение на около 15 мин така и накрая на мен ми писна и излязох мн е кофти така :)
когато и 2та играчи мислят просто няма как[/quote]
Еми не е така, аз съм имал честа да го направя това! :)


Сря Мар 18, 2009 00:40
Профил
новак
новак

Регистриран на: Сря Дек 06, 2006 14:41
Мнения: 24
Мнение Re: Правила на играта Дама
Не съм чел предните теми и постове
Предложение
Да се променят правилата както си е стандарт.
има 2 дами и 1 пул опонента 3 пула. Трябва ли да се играе 5часа докато някой заспи или му писне да седи пред компютъра една и съща отегчителна игра.
Да се направи един бутон дамата да свършва по взаимно съгласие на двата опонента ,или евентуално при 10-15хода да се отбелязва победа за опонента с повече пулчета.

:e101: :e102:
:e100:


Сря Мар 18, 2009 12:00
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron