Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Ябълката на раздора 
Автор Съобщение
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 13:03
Мнения: 782
Мнение Ябълката на раздора
Цитат

Ерида - богинята на раздора (но и на труда) подхвърля една златна ябълка с надпис "За най-прекрасната" в компанията на три богини:
Хера - официалната съпруга на Зевс
Атина - богиня на мъдростта и войната (ама че комбинация)
Афродита -богинята на любовта, плодородието и брака.

Трите се скарват коя от тях е най-прекрасната, като всяка има своите доводи.
накрая извикват мъж да реши спора им - Парис, като всяка от тях се опитва да го подкупи
Хера - обещава да го направи най-мъжествен сред царете,
Атина - най-големия герой,
Афродита му обещава любовта на най-красивата жена.

Парис избира обещанието на Афродита и дава ябълката на нея.
Изпълнявайки обещаното, Афродита прави така, че Елена - жена на Менелай да се влюби в Парис, среща ги и двамата бягат в Троя.


Сега, питането ми към вас мъже е: Ако бяхте на мястото на Парис и съзнавайки последствията от избора си, /даваш на едната, но си навличаш гнева на другите две/ какво бихте направили?

И дами:Коя богиня бихте искали да бъдете и ако не дадат ябълката на вас, как бихте постъпили?


Съб Юни 16, 2007 19:48
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 06, 2007 12:11
Мнения: 108
Местоположение: Варна
Мнение 
Афродита ;) бих направил същото като парис ... тръгвам на война за любимата си ;)

_________________
[b][color=red]Nob0dy Can't St0p Me ... nob0dy Can'T h0Ld Me ... nob0dy can'T c0ntr0l Me ... I`m Comin ...[/b][/color]


Нед Юни 17, 2007 00:15
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 22:14
Мнения: 29487
Мнение 
Ми аз.. не знам, може би Атина... ако не ми хвърли ябълката, здраве да е, всеки си има право на избор, всеки си има вкус. Атина въпреки, че е богиня на войната, няма да скача на бой веднага я, а като богиня на мъдростта, ще се позамисли малко ;) :P


Пон Юни 18, 2007 18:40
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 22:15
Мнения: 63
Мнение 
каквато съм си воинствена по натура наи-6те ми приляга Атина Палада


Аз съм жена не за един мъж (пък било то и Парис), 4е за една ябълка ли ? :D:D:D:D:D


Пон Юни 18, 2007 19:03
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 23:08
Мнения: 16
Мнение 
Щях да я дам на Атина и да ида да разцепя оня педерунгел Ахил.


Сря Юни 20, 2007 13:49
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Май 21, 2007 22:56
Мнения: 31
Мнение 
като порядъ4но българ4е щях да резна ябълката на 4 пар4ета -по 1 на всяка и разбирасе и 1 за мен :P :P :P


Сря Юли 04, 2007 20:26
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 13:03
Мнения: 782
Мнение 
[quote="bura-bura"]като порядъ4но българ4е щях да резна ябълката на 4 пар4ета -по 1 на всяка и разбирасе и 1 за мен :P :P :P[/quote]

Хехехехе -това ми хареса ...но в България все още е забранено многонеството. :lol: :lol: :lol: Все пак трябва да избереш една от четерте ....И коя ще бъде тя Бур :?: :?: :?:


Чет Юли 05, 2007 02:12
Профил
новак
новак

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:45
Мнения: 18
Мнение 
Може ли и трите?Или от всяка по нещо?Защо само една.....Ми не е честно.Всеки търси идеалната жена уж.Ама дали я намира.И ако я намери може ли да я задържи само за себе си?Пък богините да си гледат божественните работи :lol:


Чет Юли 05, 2007 10:10
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Май 21, 2007 22:56
Мнения: 31
Мнение 
коя от 3те ли лъв4е? хехе ами нека помислим логи4но:
1во аз цар не съм и никога няма да бъда тоест Хера гори за съжаление
2ро 4укундур като мен не стаа за герои,освен от комедиен сериал ..ма там си4кото роли са отдавна заети тоест и Атина Палада гори
3то понеже съм умен като галош и красив по4ти съ6то толкоз -няаам дори и теорити4ен шанс с наи красивата жена тоест и Афродита гори
и кво стана ся? маи е наи добре да я :D :D :D :D :D :D


Вто Юли 10, 2007 06:56
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 13:03
Мнения: 782
Мнение 
[quote="bura-bura"]коя от 3те ли лъв4е? хехе ами нека помислим логи4но:
1во аз цар не съм и никога няма да бъда тоест Хера гори за съжаление
2ро 4укундур като мен не стаа за герои,освен от комедиен сериал ..ма там си4кото роли са отдавна заети тоест и Атина Палада гори
3то понеже съм умен като галош и красив по4ти съ6то толкоз -няаам дори и теорити4ен шанс с наи красивата жена тоест и Афродита гори
и кво стана ся? маи е наи добре да я :D :D :D :D :D :D[/quote]

Хехехеххе Бур -разсмя ме до сълзи-верно пич -страшно си оригинален ....Аз ти предлагам да вземеш Афродита ....мисля,че тя най ще ти отива...Ако пък тя Случайно не те иска ---Ще я придумаме -знаеш ли колко сватовници ще се намерят да кажат 2-3 мили думи за теб ...Така ,че ако си съгласен -да ходим да ти я искаме :lol: :lol: :lol:


Вто Юли 10, 2007 16:09
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 21:57
Мнения: 9
Мнение 
добре 4е поне тая дарба имам-да разсмивам до сълзи,та покраи 4уждите не се забелязват моите.както и да е.отножо се осудих сам на изтриване заради това 4е съм попре4ил някому.дано поне тук във форума не пре4а никому


Чет Юли 12, 2007 22:11
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 86 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron